Fast Food

neboli rychlé občerstvení

McDonald’s ČR zaznamenal rekordní nárůst zájmu zákazníků v roce 2006

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: McDonald's

5. 4. 2007 – Praha – Rekordní nárůst návštěv zákazníků o více než 20 % ve srovnání s rokem předchozím zaznamenala společnost McDonald’s ČR v roce 2006. Počet zákaznických návštěv se zvýšil z 37 milionů (2005) na 44,5 milionů (2006). Společnost tak dosáhla nejlepší výsledek od roku 1997. Stejně tak vykázala i zvýšení ročních tržeb o 12,9 % na 2,58 mld. Kč. McDonald’s, který v letošním roce slaví 15 let úspěšného podnikání na českém trhu, zde provozuje 72 restaurací a s 3700 pracovníky patří mezi největší zaměstnavatele u nás.

„Rok 2006 byl v mnoha ohledech výjimečný a nabízí zajímavé srovnání,“ komentuje dosažené výsledky Arnaud Burlin, generální ředitel McDonald’s ČR/SR. „Výsledek jsme totiž dosáhli se stejným počtem restaurací jako v roce předcházejícím. Soustředili jsme se především na zlepšování prostředí a modernizaci stávajících provozoven. I proto výše investic činila 128 mil. Kč, což je číslo srovnatelné s minulými obdobími. Dále jsme rozšířili naši nabídku směrem k větší pestrosti a vyváženosti. Současně jsme však také uvedli do života jedinečný systém, který prostřednictvím jednoduchých a srozumitelných ikon informuje naše zákazníky o nutričních hodnotách a skladbě našich jídel.“

Podle předběžných výsledků za první čtvrtletí 2007 by tržby McDonald’s v ČR mohly letos růst ještě rychleji. „Ukazuje se, že český trh má stále ještě mimořádný potenciál pro další rozvoj,“ dodává Arnaud Burlin. „Těší nás, že si zákazníci stále častěji nacházejí cestu do našich restaurací. Očekáváme, že by v letošním roce mohly tržby růst asi o 15-20 %.“ McDonald’s navíc plánuje otevření 2 až 4 nových restaurací. První z nich by se měla objevit v areálu ruzyňského letiště v září.

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.