Fast Food

neboli rychlé občerstvení

McDonald’s rekordně rychle zrekonstruoval restauraci na Rozvadově

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: McDonald's

27. 11. 2006 – Praha – Přesně devět let po uvedení do provozu byla dnes opětovně otevřena restaurace McDonald’s Svatá Kateřina – Rozvadov, tentokrát v nové podobě. Provozovatel ji rekonstruoval, aby zvýšil pohodlí svých zákazníků a rychlost obsluhy. Myslel při tom také na dobré zázemí a příjemné pracovní prostředí svých zaměstnanců. Mimo provoz byla pouhé dva dny.

První zásadní změnou je rozšíření kapacity provozovny. Restaurace dnes nabízí 149 míst k sezení místo původních 54. Venkovní terasa má nyní kapacitu 60 židlí (z původních 18) a přibylo také 16 parkovacích míst.

Výrazné změny se promítly i do vybavení interiéru. „Poprvé v naší republice jsme použili nové menuboardy. Ty nám umožňují lépe zobrazit nabídku a přitom ji plynule měnit podle zájmu zákazníků,“ vysvětluje Václav Bečvář, samostatný podnikatel, který provozuje restauraci na základě licence společnosti McDonald’s. Technické vybavení provozovny je nejvyšší kvality. Poprvé v České republice jsou zde například použity zcela nové typy kávovarů Franke s trojnásobnou výrobní kapacitou, které zaručují vynikající kvalitu podávané kávy.

Autorem projektu je architekt David Marek, který vycházel z návrhů australských designerů. „Zvolili jsme styl designu restaurace Colinwood. Vsadili jsme především na jednoduché tvary a kvalitní materiály. Zákazníci sedí na polstrovaných lavicích se širokými sedáky, stoly jsou vyrobeny z neobvyklého bílého umělého kamene, stěny jsme vyzdobili sklokeramickou mozaikou s hloubkovou perletí,“ popisuje interiér Václav Bečvář. Návštěvníci restaurace mohou sledovat televizní program promítaný na dvou plazmových monitorech.

Rekonstrukcí prošlo i venkovní dětské hřiště, které dostalo nový typ bezpečnostní podlahy a oplocení chránící malé návštěvníky před provozem na sousedícím parkovišti. Pro firemní značení byly poprvé použity diodové zdroje, které jsou vyráběny z ekologicky nezávadných materiálů a dosahují až dvacetkrát nižší spotřebu než běžná reklamní osvětlení. Z důvodu bezpečnosti je restaurace vybavena dokonalým kamerovým systémem, který střeží celý prostor vně i uvnitř provozovny.

Zcela nově přestavěl provozovatel i šatny a odpočinkovou místnost pro zaměstnance. Tu navíc vybavil počítačem s volným přístupem na Internet. Z kuchyně byly přemístěny všechny chladicí agregáty, čímž se výrazně snížil hluk na pracovišti a prostor kuchyně je nyní daleko méně zahříván.

Na začátek nového roku připravuje McDonald’s restaurace sv. Kateřina rozšíření provozní doby. „S platností od 1. ledna 2007 plánujeme non stop provoz naší restaurace tak, aby měl zákazník 100% jistotu, že bude otevřeno kdykoliv se u nás zastaví,“ dodává Václav Bečvář. „Na začátku jara dokončíme zahradní úpravy. Věřím, že pak celý areál restaurace bude pro naše zákazníkem velice příjemným místem k posezení.“

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.