Fast Food

neboli rychlé občerstvení

Nový systém výživových informací na obalech McDonald’s

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: Nutriční informace

3. 7. 2006 – Praha – Od 3. července 2006 zavádí společnost McDonald’s na českém trhu nový systém výživových informací na obalech svých výrobků. Díky jedinečnému a snadno pochopitelnému formátu se mohou zákazníci dozvědět základní údaje o složení jednotlivých produktů a lépe se rozhodnout, jaká jídla se hodí pro jejich stravování. Informace uvádějí kalorický obsah a skladbu klíčových živin v porovnání se „přiměřeným denním množstvím“ každé živiny. McDonald’s je u nás i v evropském měřítku ve svém oboru první společností, která podobný systém uvádí do života.

Informace jsou na obalech znázorněny pomocí jednoduchých ikon a sloupcových grafů. Z důvodu maximální objektivnosti údajů bylo vybráno „přiměřené denní množství“ jednotlivých živin pro ženu ve věku 20-30 let s omezenou fyzickou aktivitou. Takto přísně nastavené limity zaručují, že zveřejněné informace jsou relevantní pro většinu populace.

Nová výživová iniciativa vznikla v Evropě a přirozeně navazuje na více než dvacetiletou snahu McDonald’s poskytovat zákazníkům kvalitní a hodnotné informace, které jim pomohou lépe kontrolovat svoje stravovací zvyklosti. McDonald’s diskutoval veškeré připravované kroky s celou řadou odborníků na výživu a pohybovou aktivitu, jakož i se samotnými zákazníky. A první reakce právě ze strany zákazníků jsou více než pozitivní.

Zavádění nových obalů a nového formátu výživových informací je doprovázeno širší komunikační a osvětovou kampaní. Zákazníci mohou získat důležité informace přímo v restauracích (např. na prostíráních na podnosech), ve výživové brožurce či na webové stránce www.mcdonaldsmenu.info, kde mohou nalézt i výživovou kalkulačku, spoustu her a mnoho užitečných rad.

Nová výživová iniciativa byla oficiálně představena 7. února letošního roku v ouvislosti se zahájením zimních olympijských her v Turíně, kde měli návštěvníci poprvé možnost setkat se s novými obaly. Tyto jsou postupně v průběhu letošního roku uváděny do jednotlivých restaurací McDonald’s na celém světě.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.