Fast Food

neboli rychlé občerstvení

Stanovisko McDonald’s ČR k filmu Super Size Me: Naše kroky řídí zákazníci, nikoliv film

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: McDonald's

15. 2. 2006 – Společnost McDonald’s považuje způsob, kterým se snaží Morgan Spurlock ve filmu „Super Size Me“ upozornit na problém obezity, za neprofesionální a kontraproduktivní. Autor filmu se totiž o své vůli rozhodl nezodpovědně konzumovat více než 5 000 kcal denně, což je dvojnásobek doporučeného množství pro dospělého muže. Účelově se také vzdal veškeré fyzické aktivity.

Morgan Spurlock si nemusel za cíl svého experimentu vybírat McDonald’s. Stejného výsledku by dosáhl, pokud by se při zásadním omezení pohybu podobně nezodpovědně stravoval kdekoliv jinde. Tento názor zastává i řada odborníků na celém světě, kteří film označili za zkreslující a nezodpovědný.

Společnost McDonald’s nabízí svým zákazníkům vysoce kvalitní produkty, připravené ze špičkových surovin. Současně McDonald’s chce, aby měli zákazníci dostatek objektivních informací a mohli se co nejlépe rozhodnout, jaké potraviny a kdy je budou konzumovat. I proto byl McDonald’s jednou z prvních firem na trhu, které zveřejnily nutriční hodnoty svých produktů.

McDonald’s věří ve zdravý rozum svých zákazníků. Jsme přesvědčeni, že oni sami nejlépe ví, co je dobré pro ně i pro jejich rodiny. Jsme si vědomi, že naše restaurace berou pouze jako jednu z možností stravování, neboť jedním ze základních parametrů zdravého životního stylu je pestrost stravy. Z toho důvodu i McDonald’s průběžně rozšiřuje nabídku jídel směrem k větší pestrosti a zajímavější možnosti volby.

McDonald’s velmi úzce spolupracuje s odborníky v oblasti výživy a pohybové aktivity. Jako zodpovědná společnost se chceme podílet na diskusi o vyvážené stravě a zdravém životním stylu. O kvalitě jídel McDonald’s a péči věnované jejich přípravě se všichni zákazníci mohou přesvědčit např. při příležitosti Dnů otevřených dveří ve dnech 8. a 9. dubna 2006, které se budou konat ve všech restauracích McDonald’s v České republice.

Štítky:

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.