Fast Food

neboli rychlé občerstvení

Světový den dětí v restauracích McDonald’s

Napsal admin • Říj 11th, 2010 • Rubrika: McDonald's

7. 11. 2006 – Praha – V pátek 10. listopadu proběhne ve všech 72 restauracích McDonald’s po celém území České republiky oslava Světového dne dětí (World Children’s Day). McDonald’s každoročně využívá této příležitosti, aby upozornil na problémy dlouhodobě nemocných dětí a současně vybral prostředky na činnost obecně prospěšné společnosti Ronald McDonald Charity, která se právě na pomoc dlouhodobě nemocným dětem zaměřuje.

Stejně jako i v předcházejících letech se oslavy zúčastní mnoho partnerů a přátel McDonald’s. Návštěvníci uvidí v restauracích řadu známých osobností, kteří svou prací za pultem či v kuchyni přijdou podpořit myšlenku Ronald McDonald Charity. Tak například v provozovně McDonald’s na Václavském náměstí potkají Vendulu Svobodovou, prezidentku nadace Kapka naděje, a Arnauda Burlina, generálního ředitele McDonald’s ČR/SR, ve Vodičkově ulici herečku Danielu Šinkorovou a moderátora Martina Hrdinku, v restauraci na Budějovické zpěvačku Heidi Janků a mnoho dalších včetně fotbalistů AC Sparta Praha Pavla Horvátha, Jana Rezka a Daniela Koláře (v restauraci na Letné) či hokejistů Ústeckých Lvů (v obchodním centru Ústí n. Labem - Všebořice).

Protože cílem akce je především získat prostředky na činnost Ronald McDonald Charity, věnuje McDonald’s v tento den 50 % tržeb z prodeje hranolek právě na financování aktivit obecně prospěšné společnosti. A navíc od 1. do 10. listopadu mohou přispět zákazníci McDonald’s i tím, že si koupí „papírové ručičky“ v rámci akce „Pomocná ruka“. V loňském roce bylo takto vybráno více než 1 213 000 Kč.

Ronald McDonald Charity je mezinárodní neziskovou organizací, kterou založila a podporuje společnost McDonald’s. V České republice oficiálně působí od roku 2002 a financuje ubytovací kapacity pro dlouhodobě nemocné děti a jejich rodinné příslušníky při klinice dětské hematologie a onkologie 2. LF UK v Praze Motole. Tento „domov mimo domov“ nahrazuje rodinám v těžké životní situaci zázemí po dobu hospitalizace jejich dětí. Tím alespoň částečně zmírňuje stres a strach rodičů a má i pozitivní vliv na léčebný proces samotný. Do budoucna připravuje Ronald McDonald Charity výstavbu prvního Ronald McDonald House na území ČR právě v areálu FN Motol. Předsedou její správní rady je prof. MUDr. Josef Koutecký, DrSc., nestor české onkologie a nositel prestižního státního vyznamenání „Medaile za zásluhy“.

Společnost McDonald’s spolupracuje s motolskou nemocnicí od počátku svého podnikání (1992) v ČR. Dosud bylo v Motole za přispění Ronald McDonald Charity ubytováno přes 2500 maminek a malých pacientů.

Štítky: ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Comments are closed.